DoorDash قیمت IPO بالاتر از محدوده مورد انتظار

DoorDash Inc. به گفته افراد آشنا با این موضوع ، سهام سهام اولیه خود را در حدود 102 دلار قیمت گذاری کرد ، این یک نشانه قدرت برای شرکت تحویل غذا و بازار IPO است.

این قیمت با استفاده از شمارش سهام کاملاً رقیق شده و با احتساب عواید حاصل از عرضه ، که معادل 39/3 میلیارد میلیارد دلار بود ، تقریباً 39 میلیارد دلار معادل است. این بالاتر از محدوده 90 تا 95 دلاری هر سهم است که شرکت سانفرانسیسکو پس از افزایش انتظارات اولیه خود در هفته گذشته هدف قرار داده بود.

عقاید خود را به اشتراک بگذارید

انتظار شما برای عملکرد DoorDash چیست. چرا؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

قیمت 102 دلاری IPO یک روند خیره کننده در ارزیابی این شرکت است و آخرین نشانه سرخوشی در بازار IPO است. در اوایل سال جاری ، DoorDash به طور خصوصی بیش از 15 میلیارد دلار ارزش داشت ، در حالی که 1.4 میلیارد دلار در سال 2018 بود.

با افزایش بازار سهام و عملکرد عالی لیست های اخیر فناوری ، بازار IPO پیش از این رکورد زده است. طبق داده های Dealogic که مربوط به سال 1995 است ، تاکنون در سال 2020 بیش از 140 میلیارد دلار در مبادلات ایالات متحده جمع شده است که بیش از رکورد قبلی در سال 1999 است که در اوج رونق نقطه دات کام در سال 1999 ثبت شده بود.

از هفته گذشته که نمایشگاه بین المللی DoorDash آغاز به کار کرد ، سرمایه گذاران علاقه زیادی به این پیشنهاد نشان داده اند و باعث شده این شرکت دامنه قیمت را از قیمت اولیه 75 دلار به 85 دلار در هر سهم افزایش دهد.

سرمایه گذاران از رشد شدید شرکت هیجان زده شده اند زیرا مصرف کنندگان از غذا خوردن در رستوران ها در طی بیماری همه گیر Covid-19 دور می شوند و همچنین توانایی آن در تسخیر سریع بازارهای محلی و نشان دادن سود. در سه ماهه منتهی به ژوئن ، DoorDash 23 میلیون دلار سود از 675 میلیون دلار درآمد کسب کرد ، اگرچه در سه ماهه بعد با از دست دادن درآمد به 879 میلیون دلار ، به ضرر خالص بازگشت.

این هفته در حال شکل گیری است تا یکی از بزرگترین بازارهای سال جدید باشد. یک روز پس از اولین DoorDash ، Airbnb شرکت

قرار است تجارت خود را آغاز کند. شرکت اشتراکی خانگی سان فرانسیسکو در پایان بالاترین دامنه قیمت افزایش یافته خود ، 42 میلیارد دلار ارزیابی می شود.

آشپزخانه های شبح در حال ظهور در سراسر ایالات متحده هستند زیرا تحویل مواد غذایی به شدت افزایش می یابد و غذاخوری در رستوران ها در میان بیماری همه گیر به شدت کاهش می یابد. این مشاغل که می توانند میزبان تهیه غذا برای چندین رستوران در یک مکان واحد باشند ، مورد توجه سرمایه گذاران و رستوران داران قرار گرفته اند. عکس: آدام فالک / وال استریت ژورنال

دسامبر معمولاً در بازار IPO ساکت است. امسال در حالی که همه گیری تقویم را روی سر خود می چرخاند ، در عوض انبوهی از پیشنهادات وجود خواهد داشت. انتظار می رود علاوه بر Airbnb و DoorDash ، شرکت ویدئویی بازی Roblox Corp و والدین خرده فروش آنلاین Wish ، ContextLogic Inc. اولین بازی خود را قبل از پایان سال انجام دهند.

DoorDash و Airbnb از مدلهای جدیدی برای قیمت گذاری IPO خود در پی نمایش های جاده ای مجازی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا استفاده می کنند.

هر یک از شرکت ها از سرمایه گذاران خواسته اند سفارشات سهام خود را از طریق یک سیستم رایانه ای وارد کنند که در آن تعداد سهام مورد نظر و با چه قیمتی را مشخص می کنند. سرمایه گذاران این گزینه را دارند که مشخص کنند چه مقدار مایل به خرید در نقاط مختلف قیمت هستند.

این رویکرد با IPO سنتی متفاوت است ، که در آن متعهدین معمولاً مستقیماً با سرمایه گذاران بالقوه مشورت می کنند و نقش بیشتری در تعیین قیمت دارند.

بر اساس سیستم حراج جدید ، مدیران DoorDash و Airbnb اطلاعات مشابه بانکداران مربوطه خود را مشاهده خواهند کرد و انتظار می رود که نقش مهمی در انتخاب سرمایه گذاران و تعیین قیمت داشته باشند.

گروه گلدمن ساکس شرکت

و JPMorgan Chase & Co. IPO DoorDash را رهبری می کنند ، در حالی که مورگان استنلی و گلدمن Airbnb را رهبری می کنند. سهام DoorDash قرار است معاملات خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک تحت عنوان DASH آغاز کند.

بنویسید برای مورین فارل در [email protected]

حق چاپ © 2020 داو جونز و شرکت ، کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 9 دسامبر سال 2020 با عنوان “DoorDash Prices IPO Above Range” ظاهر شد.