Airbnb انتظار می رود قیمت IPO بالاتر از 56 تا 60 دلار برای هر محدوده سهام باشد

به گفته افراد آشنا با این موضوع ، انتظار می رود Airbnb Inc سهام خود را بیش از محدوده هدفمندی که قبلاً افزایش یافته است ، قیمت گذاری کند.

در اوایل هفته جاری ، با ابراز علاقه سرمایه گذاران به سهام با قیمت بالاتر از این محدوده و همچنان که بازار سهام به سمت بالا حرکت می کند ، دامنه هدف را بین 56 تا 60 دلار در هر سهم افزایش داد. انتظار می رود استارت آپ اجاره خانه در سانفرانسیسکو پیش از آغاز معاملات روز پنجشنبه قیمت IPO خود را تعیین کند.

قیمت پیش بینی شده نشان می دهد Airbnb بر اساس شمارش سهام کاملاً رقیق شده و با احتساب عواید حاصل از پیشنهاد ، بیش از 42 میلیارد دلار ارزیابی شده است که انتظار می رود بیش از 3.3 میلیارد دلار جمع شود.

مدیران Airbnb و تیم پذیرش آن از نزدیک شاهد IPO بزرگ دیگر این هفته بودند: DoorDash شرکت است

اولین معاملات چهارشنبه. سهام شرکت تحویل مواد غذایی سانفرانسیسکو تقریباً 80٪ بالاتر از قیمت IPO خود افتتاح کرد ، که این رقم 39 میلیارد دلار ارزیابی کاملاً رقیق و با احتساب درآمد حاصل از عرضه را نشان می دهد.

هنگامی که Airbnb هفته گذشته نمایشگاه سرمایه گذاری خود را آغاز کرد ، این شرکت دامنه هدف اولیه هر سهم را از 44 تا 50 دلار تعیین کرد. اما خیلی زود مشخص شد که خیلی کم است.

Airbnb و DoorDash در حالی شروع به کار می کنند که بازار IPO رکورد ها را خرد می کند و این به عملکرد عالی لیست های اخیر فناوری کمک می کند. طبق داده های Dealogic که مربوط به سال 1995 است ، تاکنون در سال 2020 بیش از 140 میلیارد دلار در مبادلات ایالات متحده جمع آوری شده است که بیش از رکورد سال 107 میلیارد دلاری است که در اوج رونق dot-com در سال 1999 تعیین شده است.

در صورت دستیابی به ارزیابی Airbnb در بازار عمومی بیش از 42 میلیارد دلار همانطور که انتظار می رود ، IPO یک نقطه عطف اساسی در چرخش شرکت در طول یک سال پر فراز و نشیب در تاریخ آن است.

Airbnb قصد داشت در اوایل سال جاری برای اولین بار به طور گسترده پیش بینی شود ، اما پس از آن همه گیری همه گیر ، رزرو کردن در آسیا ، اروپا و برایان چسکی رئیس اجرایی ایالات متحده برای جمع آوری سرمایه برای ادامه کار ، یک چهارم کارکنان خود را اخراج کرد و ریختن عملیات غیرنکور در سه ماهه سوم تجارت به دلیل ترکیبی از کاهش عمیق هزینه و وانت پیش بینی نشده در اقامت محلی بهبود یافته است. این شرکت در این مدت 219 میلیون دلار سود کسب کرده است.

قرار بود Airbnb داغترین پیشنهاد عمومی سال 2020 باشد. در عوض ، غول اشتراکی در خانه فقط 25٪ از نیروی کار خود را کاهش داده و انتظار دارد درآمد کمتر از نیمی از درآمد سال 2019 باشد. Preetika Rana از WSJ توضیح می دهد که چه چیزی باعث این شرکت شده است آسیب پذیر. عکس: استفانی سوارت برای وال استریت ژورنال

بیماری همه گیر Covid-19 همچنان بزرگترین چالش کوتاه مدت Airbnb است. سرمایه گذاران همچنین باید با عوامل خطر مانند شهرهایی که محدودیت های منطقه بندی در اجاره های کوتاه مدت را می سنجند و مشکلات Airbnb در پلیس جرم و ارتقا safety امنیت در سیستم عامل آن ، مقابله کنند – موضوعی که انتظار می رود با تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام ، بررسی بیشتری داشته باشد. Airbnb همچنین یکی از معدود استارت آپ های سیلیکون ولی با حضور در چین است ، اگرچه ایالات متحده و اروپا همچنان بزرگترین بازارهای آن هستند.

دسامبر معمولاً در بازار IPO ساکت است. در عوض امسال پیشنهادات زیادی وجود خواهد داشت. علاوه بر Airbnb و DoorDash ، شرکت ویدئویی بازی Roblox Corp و والدین خرده فروش آنلاین Wish ، ContextLogic Inc ، برای اولین بار قبل از پایان سال برنامه ریزی می کنند.

گروه مورگان استنلی و گلدمن ساکس شرکت

IPO Airbnb را رهبری می کنند و مورگان استنلی “عامل تثبیت کننده” خواهد بود که می تواند با خرید سهام در معاملات ثابت سهام شرکت مداخله کند. قرار است سهام با نماد ABNB در بورس نزدک معاملات خود را آغاز کند.

بنویسید برای مورین فارل در [email protected]

حق چاپ © 2020 داو جونز و شرکت ، کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8