قالیشویی طرشت

قالیشویی طرشت

فرش ها از اصلی ترین المنت ها و اجزای دکوراسیون داخلی میباشند که تأثیر متعددی بر جلوه بخشیدن به فضای خانه دارند. اما به هر حالا رفت و آمدهای دوچندان و همینطور ریختن مواد غذایی و رنگی بر روی همین فرش های می تواند به مرور موجب کدر شدن فرش شود. به طور معمول هر فرشی باید اصلی اعتنا به کالا و بافتی که داراست لکه برداری شود. همین عمل از زخم دیدن به فرش خودداری می کند و موجب می شود تا باری دیگر ظواهر قشنگ و درخشانی پیدا کند. اصلی ترین موضوعی که باید در مورد لکه بری فرش مد لحاظ قرار دهید، مبادرت پر سرعت برای از بین بردن آن است. همین فعالیت از شکافت لکه به عمق فرش دوری می نماید و روند لکه بری فرش در خانه را آسان تر می سازد. در صورتی که نتوانستید لکه های روی فرش را به طرز های خانگی تمیز کنید، بایستی برای برطرف نمودن لکه ها از بهترین قالیشویی امداد بگیرید. در ادامه این مقاله از قالیشویی چشمه می توانید اساسی علت کدر شدن فرش و همینطور نحوه های از فی مابین بردن آن آشنا شوید.

علت کدر شدن فرش

علت کدر شدن فرش

 مهم گذشت روزگار و استفاده مکرر از فرش گرد و غبار و آلودگی های متعددی بر روی مرحله فرش می نشیند. همین دستور موجب می شود تا فرش به مرور زمانه کدر شود و ظاهری نامناسب پیدا کند. از طرف دیگر ساخت لکه های متفاوت بر روی فرش و همچنین منش رفتن با کفش خاکی بر روی فرش می تواند ظاهر فرش را کدر کند. در ادامه به اصلی ترین عواملی که موجب کدر شدن فرش می شوند، اشاره شده است.

خیساندن نادرست فرش در پروسه شستشو

 به کار گیری از آب داغ به جهت خیساندن فرش موجب می شود تا بافت فرش جراحت ببیند و ظاهری کدر پیدا کند. به جهت شستشوی فرش همت کنید به دمای آب دقت نمایید و از آب ولرم به جهت همین کار استعمال نمایید.

استفاده از شوینده نامناسب برای شستشوی فرش

 برای شستشوی هر دسته فرشی باید از شوینده قابل قبولی به کارگیری کنید. به کارگیری از شوینده های قلیایی یا این که اسیدی می تواند ظاهر فرش را کدر نماید و موجب آسیب دیدن تار و پود فرش شود. برای شستن فرش سعی نمایید از شوینده های خنثی به کار گیری نمایید.

آبگیری اشتباه و ناقص فرش

 یکی از از مهم ترین دلایلی که موجب کدر شدن فرش می شود، آبگیری نامناسب است. سپس از شستن فرش بایستی فرش را به طور تام آبگیری کنید. در غیر این صورت آب درون فرش باقی می ماند و به مرور موجب تولید لکه های زردرنگ رنگ روی فرش می شود.

جلوگیری از کدر شدن فرش

لکه گیری فرش در قالیشویی یکی از از اصلی ترین فرآیندهای شستشوی فرش هست که باید حتماً مهم تخصص و توجه متعددی انجام شود. وقتی که لکه هایی بر روی فرش ساخت می شود، پروسه لکه بری بایستی حساس توجه به فرآورده و بافت و گونه لکه تمیز شود. لکه بری باید حساس توجه به نوع حلال تمیز شود و برای تمیز نمودن آن از حلال قابل قبولی استعمال شود. در صورتی که در گزینه لکه بری انواع