خرید کانکس

خرید کانکس

خرید کانکس

در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم ترین موضوعاتی که به خرید کانکس ارتباط دارد بپردازیم، یعنی موضوع آب بندی سقف کانکس.

آب بندی سقف کانکس

آب بندی سقف کانکس موضوع مهم دیگر دراستفاده از این سازه های پیش ساخته می باشد. اگرکانکس در فصل پاییز و زمستان در برابر باران و برف ایزوله نباشد آب باران به داخل آن راه پیدا می‌کند و موجب ایجاد مشکلاتی از قبیل خراب شدن وسایل و تجهیزات درون سازه، اتصال در سیستم برق، خرابی بدنه داخلی و کف می گردد همانطور که گفته شد در صورتی که آب بندی سقف کانکس به درستی انجام نگیرد عملاً استفاده از آن غیرممکن می شود و می بایست در خریدن کانکس به این نکات دقت ویژه شود تا دچار مشکل نشویم. آب بند کردن سقف کانکس به روش های مختلفی انجام می شود که در اینجا به چند روش از مهمترین و پرکاربردترین آنها اشاره خواهیم کرد:

روش های آب بندی سقف کانکس

روش های آب بندی سقف کانکس

آب بندی سقف کانکس  با ورق صاف: این نوع از کانکس ها که معمولاً نوع قدیمی و روش های قدیمی برای تولید سازه های پیش ساخته می باشد و امروزه در بعضی از کانکس های با شیب یک طرف کاربرد دارد روشی است که در آن معمولا از ورق های صاف استفاده می شود و خطی که ورق ها روی یکدیگرمی افتادند را با ایزوگام نواری آب بندی می کردند اما امروز دیگر از این روش‌ها مرسوم نیست زیرا این نوار باریک ایزوگام پس از مدتی به دلیل تابش آفتاب یا سرمایش و گرمایش دچار تخریب می‌شود و ساز از آب بندی خارج می شود برای آب بندی کردن این نوع  سقف ها با ورق صاف بهتر است از پوشش کامل و یکدست ایزوگام استفاده شود که تمامی نواحی را به صورت کامل ایزوگام کند و آب باران را به طرف شیب هدایت کند.

آب بندی سقف کانکس با ورق طرح سینوسی و موج دار: این روش از آب بندی بیشتر در کانکس های کارگاهی و کارگری کاربرد دارد به این علت که در مراحل ساخت کانکس ورق ها روی هم می افتد. حال در این روش اگر هر چقدر ورق های سخت کانکس بیشتر روی هم بیفتد در آن صورت آب بند تر خواهد بود. در این روش پیشنهاد می شود حداقل ورق های  سینوسی دوگام بر روی هم قرار گیرد و در این روش نیازی به استفاده از ایزوگام نبوده و فقط آب بند کردن قلاب کانکس می ماند که آن هم به وسیله چسب آب بندی یا چسب آکواریوم می تواند ایزوله شود.

آب بندی سقف کانکس ساندویچ پانل: در هنگام ساخت کانکس ساندویچ پانل از پانل های مخصوص سقفی که برای استفاده از سقف کانکس طراحی شده است استفاده می شود این نوع پانل ها نیاز به آب بند کردن به وسیله چسب و ایزوگام را نداشته و به گونه‌ای طراحی تولید شده که در هنگام قرارگیری در کنار هم یک بال مخصوص آب بندی دارند که بر روی شیار و محل اتصال دو تا پنل قرار گرفته و مانند روش آب بندی سقف کانکس در نوع ورق سینوسی یا موج دار عمل می کند در این روش تنها محل قلاب های کانکس را با استفاده از مواد و چسب های آب بندی ایزوله می کنیم اما اگر از پانل های مخصوص سقفی استفاده نشود باید سقف کانکس به صورت کامل ایزوله گردد تا از نفوذ آب باران به داخل کانکس جلوگیری کنیم.

تعمیر آب بندی سقف کانکس

تعمیر بندی سقف کانکس

اگر سازه در مدتی پس از گذشت چند سال دچار آسیب دیدگی در ایزولاسیون سقف شود می بایست آن را بررسی کنید و علت آن را جویا شوید که مشکل از سقف کانکس است یا ازمواد آب بند. اگر دچار آسیب یا فرسودگی  شده باشد می بایست دوباره محل های تخریب شده را با چسب آب بندی یا ایزوگام ترمیم کنیم و اگر خود سقف دچار فرسایش شده باشد، باید سقف کانکس را برداشته و از نو سقف جدید بگذاریم. ولی اگر مشکل در حد ایجاد یک سوراخ باشد به راحتی می توانیم با چسب آب بندی کانکس را تعمیر کنیم و مشکل را برطرف کنیم. اما اگر محل آسیب دیدگی مشخص نیست باید با یک متخصص ساخت کانکس  تماس بگیریم  ایزوگام سقف کانکس در اکثر مواقع موثر بوده ولی در برخی موارد باید به کارشناس رجوع کنیم.

آب بندی سقف کانکس با ورق های آندوویلا

ورق های آندوویلا به عنوان یک عایق سقفی می باشد که بیشتر در مناطق زلزله زده خیز دارای اهمیت بالایی است از مهمترین مزیت این ورق ها می توان به این موارد اشاره کرد که صدای باران به داخل کانکس انتقال پیدا نمیکند و در برابر سرما و گرما از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید:

 

تجهیزات پزشکی که در هر خانه لازم است! - مجله سلامت دکترتو
مطالب مهم

Conexe.ir